مرکز زیبایی و لیزر

بهترین کارکنان، پزشکان و متخصصان برای درمان اثربخش

تهران، سعادت آباد، سرو شرقی

شنبه تا پنج شنبه: 8:00 تا 21:00

یکی از تغییرات ظاهری چهره افراد با بالا رفتن سن آنها، تغییر حالت خط لبخند میباشد که شخص به طور غیر قابل باور زیبایی لبخند خود را از دست داده و چین و چروک هایی عمیق بر روی عضلات ایجاد کننده لبخند تشکیل می شود. درمان خط خنده با تزریق ژل از جمله راهکارهای موثری است که به منظور رفع خطوط و چین و چروک های اطراف بینی و کناره های دهان به کار میرود. در این بخش قصد داریم تا اطلاعاتی را هر چند به صورت مختصر اما مفید راجع به این موضوع با شما خوانندگان عزیز به اشتراک بگذاریم؛ همراه ما باشید.

آیا وقت خواندن مقاله را ندارید؟
می توانید به راحتی پادکست این مقاله را گوش دهید.

درمان خط خنده با تزریق ژل

علل مختلف  ایجاد خط خنده

عادت به لبخند زدن یکی از بزرگترین نعمت هایی است که خداوند بابت زیبایی بیشتر چهره انسان به او عطا کرده که به تدریج با بالا رفتن سن و شرایط تاثیر گذار مختلفی ممکن است که این نعمت از او گرفته شود و دیگر عضلات این بخش از صورت نتوانند به عادت گذشته و دوره جوانی لبخندهایی زیبا برای فرد خلق کنند. شاید علت این امر را بتوان ناشی از خطوط و چروک های عمیق صورت دانست که پس از گذشت چندین سال به دلیل استفاده دائمی از عضلات ایجاد کننده لبخند توسط فرد ظاهر شده است.

درمان خط خنده با تزریق ژل

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر ایجاد چروک پوستی میتوان به مواردی نظیر حرکات دینامیک صورت، مصرف سیگار، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و حالت صورت به هنگام خواب دانست. اما به طور کل مهمترین عامل در ایجاد خط لبخند، فرایند طبیعی افزایش سن و پیری در میانه صورت است.

 درمان خط خنده با تزریق ژل

در سنین جوانی که پوست از لطافت و شادابی بسیاری برخوردار است؛ شاهد حضور بافت های چربی حجم دهنده گونه ها در زیر چشم هستیم که به تدریج با افزایش سن در اثر نیروی جاذبه حرکت این بافت ها به سمت بخش های پایین تر آغاز میشود؛ به گونه ای که حالت ارتجاعی پوست بعد از نابودی این توده عضلاتی کاهش یافته و تاثیر نامطلوبی را از قبل چین و چرک، افتادگی و .. بر روی پوست صورت فرد به جای خواهد گذاشت.


اگر مایلید از جشنواره تخفیف های ویژه پاییز شی لیزر استفاده کنید میتوانید با پر کردن فرم زیر منتظر ارتباط کارشناسان شی لیزر باشید و از تخفیف های استثنایی ( قیمت پکیج لیزر فول بادی 845 الکس کندلا 2023 و الیت پلاس و .. ) استفاده کنید.

امکان افزایش قیمت ها بعد از این تاریخ وجود خواهد داشت.

جشنواره تخفیف پاییز فقط تا 14 ابان 1402


از همین رو افراد بابت ظاهر خسته و ناراحت کننده خود که در اثر افتادگی گوشه های لب ایجاد شده و به محض خندیدن خطوط و چین و چروک های لبخند بر روی چهره ظاهر می شود؛ دلسرد و نگران به نظر می رسند. خوشبختانه امروزه با راهکارهای درمانی و زیبایی مختلفی از قبیل درمان خط خنده با تزریق ژل می توان تا حدودی این مشکل را برطرف کرد.

درمان خط خنده با تزریق ژل

نحوه درمان خط خنده با تزریق ژل بدین گونه است که با توجه به نوع مشکل فرد و ژل انتخابی پزشک برای تزریق می توان خطوط و چین و چروک های ایجاد شده در ناحیه اطراف لب و بینی را بر طرف کرد. در واقع ژل های طبیعی باعث تحریک بافت پوست به افزایش سطح تولید کلاژن شده و ژل های مصنوعی بعد از تزریق وظیفه حجم دهی به لایه های درمیس که زیر اپیدرمیس پوست قرار گرفته را بر عهده دارد.

عوامل تاثیر گذار در درمان خط خنده با تزریق ژل

در این بخش قصد داریم تا به صورت مختصر به چند فاکتور و عامل تاثیر گذار مهم بر تشخیص نحوه درمان خط خنده با تزریق ژل اشاره ای کوتاه داشته باشیم :

  • نظر پزشک زیبایی
  • شدت و عمق چین و چروک خط خنده
  • نوع فیلر و ژل تزریق شده
  • ماندگاری اثر ژل تزریق شده برای خط خنده

نکته : در خصوص مدت زمان تاثیر گذاری و ماندگاری ژل یا فیلر تزریقی برای درمان خط خنده می توان گفت که این عامل تابع شدت و عمق چین و چروک ها و نوع ژل انتخابی توسط پزشک می باشد و برای گرفتن نتایح اثر بخش آن ممکن است که نیاز به چندین جلسه درمانی هم باشد. بهتر است که بدانید درمان خط خنده با تزریق ژل راهکاری غیر تهاجمی است که ماندگاری آن نیز بر حسب کیفیت و دوام فیلر تزریق شده متغیر است اما دائمی نیست.

مراقبت های بعد از تزریق ژل برای درمان خط خنده

از جمله اقدامات و نکات قابل توجهی که معمولا به افراد بعد از درمان خط خنده با تزریق ژل توصیه میشود؛ کارهایی از قبیل استفاده روزانه از ضد آفتاب برای ماندگاری بیشتر ژل تزریق شده و ممانعت از بروز تغییرات رنگدانه ای، خودداری از حرکت و ماساژ دادن ناحیه تزریق شده، استفاده از کمپرس یخ به منظور کاهش کبودی و تورم، پرهیز از حضور مستقیم در مقابل نور خورشید ، پرهیز از انجام فعالیت های شدید ورزشی، عدم استفاده از مواد آرایشی و … میباشد.

هزینه تزریق ژل خط خنده 

هزینه ای که هر یک از اشخاص بابت درمان خط خنده با تزریق ژل باید بپردازند بر حسب فاکتورهای تاثیر گذار مختلفی نظیر نوع فیلر؛ مقدار آن؛ تعداد جلسات؛ تخصص و مهارت پزشک، نوع کلینک و شهرت آن و …. محاسبه و تعیین میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *