مرکز زیبایی و لیزر

بهترین کارکنان، پزشکان و متخصصان برای درمان اثربخش

تهران، سعادت آباد، سرو شرقی

شنبه تا پنج شنبه: 8:00 تا 21:00

لیزر موهای زائد

شاید روزگاری رهایی از خارش ناشی از موهای تیغ زده و یا دیدن موهای زبر و مجعد بر روی چانه، یک خواب و خیال بود اما امروزه تکنولوژی لیزر موهای زائد تمام رویاهای بشر را به حقیقت رسانده است.

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی جدید برای از بین بردن موهای زائد بدن است. بر خلاف روش های سنتی، ارائه راه حل های دائمی با لیزر موهای زائد امکان پذیرتر شده است. لیزر یکی از روش های زیبایی غیر تهاجمی و غیر جراحی است که برای از بین بردن موهای زائد بدن به کار می رود. لیزر را می توان در نواحی کوچک یا بزرگ بدن اعمال کرد. به لطف این فرآیند می توان تراکم موهای ناخواسته را در ناحیه مربوطه کاهش داد یا تقریباً به طور کامل از شر موهای تیره و زائد خلاص شد، به جز موهای ریز و رنگ روشن!

اگرچه هدف اصلی در لیزر موهای زائد یکسان است، اما کاربردهای درمانی مختلفی با دستگاه های مختلف در این زمینه وجود دارند. عواملی مانند ساختار و تراکم موی فردی که می خواهد لیزر انجام دهد، زمان در نظر گرفته شده برای کل فرآیند لیزر در انتخاب دستگاه موثر است. هر دستگاهی ویژگی های متفاوت خود را دارد.

لیزر موهای زائد

نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

قبل از لیزر موهای زائد باید به چند نکاتی توجه کنید؟

قبل از لیزر موهای زائد باید به چند نکته توجه کرد. افرادی که لیزر می کنند باید از چند روز قبل به نکات زیر توجه کنند:

  • چند روز قبل از لیزر نباید به مدت طولانی زیر نور خورشید بمانید. این وضعیت هم پوست را حساس می کند و هم تاثیر لیزر را کاهش می دهد.
  • از رفتارهایی مانند شستشو با مواد شوینده قوی که ممکن است باعث تحریک پوست شود باید اجتناب شود.
  • از رفتارهایی مانند اپیلاسیون و تمیز کردن مو با موچین باید خودداری کرد.
  • باید مراقب بود که داروهایی مانند آسپرین که باعث افزایش خونریزی می شوند، مصرف نشود. افرادی که نیاز به استفاده منظم از این داروها دارند باید قبل از شروع لیزر موهای زائد از پزشک خود اطلاعات کسب کنند.
  • افراد مبتلا به عفونت های فعال مانند عفونت گلو، عفونت باکتریایی پوست نباید قبل از بهبودی تحت این روش قرار گیرند.

لیزر مو های زائد با دستگاه لیزر الکساندریت کندلا

شما میتوانید برای ارتباط بیشتر و تعیین وقت لیزر موهای زائد در کلینیک پارادایس با شماره 02126654500 تماس حاصل فرمایید .

همچنین برای دیدن فیلم های بیشتر لیزر مو با دستگاه های مختلف در کلینیک پارادایس به گالری فیلم لیزر موهای زائد مراجعه نمایید.

لیزر موهای زائد

انواع لیزرهای پرکاربرد

انواع لیزرهای پرکاربرد عبارتند از:

لیزر موهای زائد الکساندرایت

الکساندرایت یک دستگاه پرکاربرد برای لیزر موهای زائد است و نتایج رضایت بخشی را برای بسیاری از افراد در مورد موهای ناخواسته ارائه می دهد. روش کار دستگاه الکساندرایت به این صورت است که انرژی نوری را با یک طول موج به ریشه مو منتقل کرده و باعث آسیب ناشی از گرما به فولیکول های مو می شود. این آسیب تاثیر بسیار کمی بر بافت های اطراف دارد. بنابراین کاهش ایمن فولیکول های مو با لیزر حاصل می شود.

با الکساندرایت، یکی از دستگاه های سریع مورد استفاده در لیزر، جلسات 30 تا 35 دقیقه ای حتی در نواحی بزرگ مانند ناحیه ساق پا کافی است. اما این روش لیزری روی صورت و اطراف صورت استفاده نمی شود، زیرا باعث تقویت موهای ریز ناحیه صورت می شود. الکساندرایت را می توان برای رفع دائمی و طولانی مدت موهای زائد استفاده کرد. اگرچه پس از اپیلاسیون با این دستگاه موهای جدید روی بدن ظاهر می شود، اما این موها بسیار نازک و کرکی بوده و رنگ روشن دارند.

از آنجایی که لیزر الکساندرایت روی رنگدانه ملانین در پوست اثر می گذارد، ممکن است برای افراد با پوست تیره و برنزه به اندازه کافی موثر نباشد. همچنین روی موهای نازک زرد، قرمز و سفید به اندازه موهای سیاه و ضخیم موثر نیست.

لیزر دایود موهای زائد

دستگاه لیزر دایود دارای ویژگی های مشابه الکساندرایت می باشد. تفاوت این دو دستگاه در این است که طول موج نور استفاده شده در دستگاه های دیود بیشتر از الکساندریت است. این ویژگی به انرژی نوری دستگاه های دیود برای رسیدن به قسمت های پایینی بافت پوست کمک می کند. کارایی دستگاه های دایود در نواحی صورت و بازو که فولیکول های مو در عمق بیشتری قرار دارند بیشتر است. جدای از این ویژگی، تفاوت قابل توجهی بین دستگاه الکساندرایت و دیود وجود ندارد.

انواع لیزرهای پرکاربرد

لیزر موهای زائد NdYAG

دستگاه های لیزر NdYAG از انرژی نوری با طول موج طولانی تری نسبت به دستگاه های الکساندرایت و دیود استفاده می کنند. در روش هایی که با این دستگاه ها انجام می شود، جذب ملانین کمتر است. به لطف این ویژگی، برای استفاده در پوست های تیره یا برنزه با رنگدانه ملانین شدید مناسب است. روی موهای رنگ روشن نیز موثر می باشد. انرژی لیزر تولید شده توسط دستگاه های NdYAG می تواند به عمق پوست نفوذ کند. این مسئله ممکن است منجر به عوارض جانبی مکرر مانند قرمزی و تورم پس از اپیلاسیون شود. جذب کم ملانین لیزر NdYAG ممکن است باعث طولانی‌تر شدن جلسات و زمان طولانی‌تری برای حذف دائمی موهای زائد شود.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد با تمیز کردن ناحیه تحت درمان شروع می شود. ناحیه مربوطه با پاک کننده های مناسب پاک می شود تا از عوارضی مانند عفونت جلوگیری شود. اگر ناحیه ای که لیزر در آن انجام می شود حساس باشد، قبل از عمل ژل بی حس کننده روی این ناحیه اعمال می گردد. سپس اشعه های پر انرژی به فولیکول های مو در ناحیه مربوطه داده می شود. در طی این فرآیند، فرد ممکن است احساساتی مانند گاز گرفتن مگس و یا سوزش آفتاب سوختگی را تجربه کند. از آنجایی که لیزر، موهای موجود روی پوست را می سوزاند، ممکن است بوی سوزش خفیفی نیز در طول عملیات لیزر موهای زائد به مشام برسد. مدت زمان عمل به ناحیه ای که لیزر انجام می شود بستگی دارد. در قسمت های بزرگ، مدت جلسات ممکن است تا 1 ساعت طول بکشد، در حالی که در بخش های کوچک بدن ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

وضعیت مشخصی برای محدودیت سنی لیزر موهای زائد وجود ندارد. البته متخصصان بیان می کنند که شروع لیزر درمانی در سنین 18 تا 20 سالگی که رشد فرد کامل شده و تغییرات هورمونی در دستور کار است، دقیق تر است.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

در اپیلاسیون لیزری کلاسیک، ممکن است یک احساس سوزش کوچک ایجاد شود. احساس درد با توجه به حساسیت ناحیه تحت درمان متفاوت است. در حالی که پاها کمتر درد می کنند، نواحی حساس مانند ناحیه تناسلی و زیر بغل ممکن است بیشتر درد بگیرند.

روش لیزر یخ با خنک کردن سطح پوست اعمال می شود. کسانی که لیزر یخ انجام داده اند می گویند تقریباً هیچ دردی وجود ندارد. در یک ساعت اول پس از استفاده از لیزر، ممکن است احساس سوزش و درد ایجاد شود. این کاملا طبیعی است، این احساس سوزش در عرض چند ساعت از بین می رود.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

لیزر یخ چیست؟

استفاده از لیزر یخ ترجیح داده می شود زیرا سریعتر و بدون درد است. به لطف ویژگی خنک کنندگی هد لیزر یخ، هیچ دردی در سطح پوست احساس نمی شود. درست مانند ماساژ دادن، می توانید راحت دراز بکشید و از لیزر موهای زائد با یخ لذت ببرید. در طول عملیات لیزر موهای زائد فقط خنکی را در بدن خود احساس خواهید کرد.

هد لیزر یخ تیتانیوم 4 سانتی متر مربعی به عنوان بزرگترین سر لیزر یخی مورد استفاده تا به امروز شناخته می شود. بنابراین، یک ناحیه کاربردی بزرگتر را می توان در یک حرکت لیزر کرد و در 40٪ زمان کمتر از جلسات لیزر معمولی کامل می شود.

بعد از لیزر موهای زائد چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ممکن است بسته به فرد یا دستگاه مورد استفاده متفاوت باشد. بنابراین دریافت نظر متخصصی که درمان پس از لیزر را انجام می دهد مفید خواهد بود. اما به طور کلی راه حل های ساده برای تسکین قرمزی، تورم و درد بعد از لیزر به شرح زیر است:

  • کمپرس یخ: کیسه یخ را می توان در یک پارچه یا حوله تمیز و نرم پیچیده و روی ناحیه ای که لیزر انجام شده قرار داد. استفاده از کمپرس یخ برای چند دقیقه به تسکین درد و تورم کمک می کند.
  • استفاده از کرم‌های تجویز شده: استفاده از کرم‌های توصیه‌شده توسط متخصصی که لیزر را انجام می‌دهد نیز به کاهش احساس درد و ناراحتی کمک می‌کند.
  • محافظت از پوست در برابر نور خورشید: پوستی که لیزر روی آن اعمال می شود حساس است. بنابراین، باید از قرار گرفتن  ناحیه مد نظر به صورت مستقیم در معرض نور خورشید هم قبل و هم در طول یک ماه بعد از انجام لیزر اجتناب شود. علاوه بر این، هنگام بیرون رفتن، باید از کرم ضد آفتاب روی ناحیه تحت درمان استفاده شود.
  • دور نگه داشتن ناحیه فرآیند از مواد تحریک کننده: پوشیدن لباس های تنگ  و استفاده از اسپری عطر و دئودورانت روی این نواحی باعث تحریک پوست می شود. به خصوص در روزهای اول بعد از لیزر موهای زائد باید مراقب بود که از این رفتارها دوری کرد.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد 

تعداد جلسات لیزر موهای زائد با توجه به رنگ پوست، ساختار و تراکم موهای زائد فرد، دستگاه و منطقه ای که اپیلاسیون در آن انجام می شود، متفاوت خواهد بود. بنابراین، هیچ پاسخ روشنی برای چند جلسه اپیلاسیون لیزری وجود ندارد. اما به طور کلی مشخص است که فرد پس از 1 جلسه لیزر بین 10 تا 25 درصد از شر موهای زائد خلاص می شود. متخصصان بیان می کنند که باید حداقل 4-6 هفته بین جلسات استراحت وجود داشته باشد. با توجه به این اطلاعات می توان محاسبه کرد که لیزر موهای زائد تقریباً 1 سال طول می کشد. البته باید توجه داشت که این دوره در افراد مختلف متفاوت است.

لیزر در چه مناطقی انجام می شود؟

لیزر در چه مناطقی انجام می شود؟

لیزر موهای زائد تقریباً در تمام نواحی پوست در مردان و زنان قابل اعمال است.

لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت به دفعات بیشتری انجام می شود. در ناحیه صورت به خصوص ناحیه لب بالایی حساس ترین ناحیه از نظر درد است. گونه ها و پیشانی محل هایی هستند که درد کمتری احساس می شود. از آنجایی که صورت ناحیه‌ای حساس است، دستگاه مورد استفاده در این روش باید با دقت انتخاب شود. علاوه بر این، صورت پس از عمل؛ قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند از نظر استفاده از محصولاتی که ممکن است تحریک کننده باشند، مانند ژل پاک کننده صورت، بسیار حساس باشد. بنابراین افرادی که لیزر اپیلاسیون روی صورت خواهند داشت باید به مراقبت های بعد از عمل توجه کنند.

لیزر مو برای چه قسمت هایی از بدن مفید است؟

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

از آنجایی که ناحیه تناسلی ناحیه ای است که انتهای اعصاب متراکم است، این ناحیه در هنگام اپیلاسیون لیزری نسبت به سایر نقاط بیشتر درد می کند. لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی دردناک است زیرا ناحیه حساسی است. با این حال، از آنجایی که این ناحیه کوچک است، می توان نتایج سریعی را با لیزر به دست آورد.

اپیلاسیون لیزری زیر بغل

موهای زیر بغل به اپیلاسیون یا تراشیدن مکرر به خصوص در تابستان نیاز دارند. بسیاری از افراد برای رهایی از این مشکل به لیزر موهای زائد متوسل می شوند. اگرچه اپیلاسیون با لیزر زیر بغل نسبت به سایر نواحی دردناکتر است، اما معمولاً در مدت زمان کوتاهی راه حلی دائمی برای خلاص شدن از شر موهای زائد در این ناحیه ارائه می شود.

اپیلاسیون با لیزر کل بدن

لیزر موهای زائد کل بدن توسط بسیاری از افراد ترجیح داده می شود. در این روش علاوه بر لیزر نواحی مکرر مانند صورت، بازوها، پاها، ناحیه تناسلی، نواحی مانند شکم و پشت نیز درمان می شود. مدت زمان لیزر موهای زائد کل بدن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

لیزر کل بدن

مضرات و عوارض لیزر موهای زائد

امروزه لیزر موهای زائد نسبت به روش های سنتی خلاص شدن از شر موهای زائد مانند اپیلاسیون یا اصلاح با تیغ، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. هنوز اطلاعاتی در مورد بروز عوارض جانبی طولانی مدت جدی مربوط به اپیلاسیون لیزری وجود ندارد. عوارض جانبی اپیلاسیون با لیزر بیشتر شرایط جزئی مانند قرمزی، تورم و درد است. در برخی افراد تغییرات جزئی رنگ پوست در ناحیه ای که لیزر درمانی انجام می شود مشاهده می شود. قرار گرفتن ناحیه پس از لیزر در معرض نور خورشید ممکن است باعث آفتاب سوختگی و تاول زدن پوست شود. برای جلوگیری از این وضعیت، مراقبت های دقیق پس از لیزر مورد نیاز است.

لیزر اپیلاسیون زمانی روشی بسیار مطمئن و موفق است که توسط متخصصین در یک مرکز مجهز انجام شود و فرد به مراقبت های بعد از لیزر توجه کند. به منظور خلاص شدن از شر موهای زائد خود، برای سلامتی خود انتخاب بهتری است که به مراکز لیزری مراجعه کنید که در آن پزشکان متخصص درماتولوژی هستند. برای شما روزهای سلامتی آرزومندیم.

کنید.
لیزر موهای زائد برای آقایان

لیزر موهای زائد فقط مخصوص خانم ها نیست. در کلینیک پوست دکتر نیلفروش زاده، ما به هزاران مشتری مرد کمک کرده ایم تا موهای ناخواسته خود را برطرف کنند. در حقیقت، لیزر درمانی یک راه حل ایده آل برای از بین بردن موهای زائد برای آقایان است زیرا می تواند بدون نگرانی از موهای زیرپوستی یا خارش ناشی از اصلاح کردن، در بیشتر مناطق صورت و بدن استفاده شود.

از بین بردن موهای زائد با لیزر برای مردانی که از داشتن موهای زائد در پشت، قفسه سینه، شکم یا سایر نقاط ناراحت هستند، مناسب است و اجازه دهید یک باور غلط را برطرف کنیم:

از بین بردن موهای زائد با لیزر لزوما شما را مانند یک مدل تناسب اندام بدون مو نشان نمی دهد (مگر اینکه بخواهید).

بسیاری از مردان قفسه سینه خود را لیزر می کنند، نه به این دلیل که می خواهند کاملاً از شر موهای خود خلاص شوند، بلکه دوست دارند آنها را نازک تر و کم پشت تر کنند.

باور غلط: داشتن مقدار زیاد موی بدن، نشانه رعایت نکردن بهداشت نیست. اما برخی افراد برای کاهش تحریکات پوستی، آن ها را از بین می برند. برخی دیگر ممکن است این کار را برای کم پشت کردن و و جلوگیری از ایجاد حس خارشی که مو در ماه های تابستان ایجاد می کند، انجام دهند.

چگونه لیزر موهای زائد می تواند به ورزشکاران کمک کند؟

برخی افراد در رشته بدنسازی مشغول به کار هستند و نمی خواهند مویی روی بدنشان باشد، زیرا این کار به بهتر نشان دادن عضلات بدن کمک می کند.

همچنین ورزش های دیگری مثل دوچرخه سواری و یا فوتبال وجود دارد که پا و پایین تنه مشخص است. بسیاری از موهای بدن در مدت زمان طولانی سوار شدن روی زین و برخورد با بدنه ی دوچرخه، عرق سوز شده و دچار تحریک پوستی می شوند. این کار همچنین استفاده از ساپورت ورزشی (جوراب شلواری)، فوم رولینگ و ماساژ را آسان تر و بدون درد می کند، زیرا موها گیر نمی کنند و یا دیگر کنده نمی شوند.

لیزر موهای زائد ورزشکاران علاوه بر موارد فوق، باعث صرفه جویی در وقت های نظافت آنها می شود. با لیزر مو، قبل از مسابقه یا رقابت ها دیگر نیازی به تراشیدن و آماده سازی بدن نیست و خطر آلوده شدن، بریدگی یا ایجاد خراش پوستی در رختکن یا استخر از بین می رود.

آیا لیزر موهای زائد بر قدرت باروری مردان تأثیر دارد؟

به طور کلی، لیزر موهای زائد بر قدرت باروری یا عملکرد نعوظ مردان تأثیر نمی گذارد. واقعیت این است که لیزر موهای زائد، به عمق پوست و اندام های داخلی نفوذ نمی کند. این در واقع برای هر قسمت از بدن که ممکن است در معرض لیزر قرار گیرد، صادق است.